Genel Bilgi

HAKKIMIZDA

Hasekioğlu&Karadaş Avukatlık Bürosu, alanında uzman ekibiyle müvekkillerine kaliteli bir hizmet sunma hedefiyle yola çıkmıştır. Müvekkillerinin değişen ihtiyaçları karşısında titiz bir çalışma ve çözüm odaklı bir yaklaşımla geniş kapsamlı avukatlık hizmeti sunmaktadır.

Hasekioğlu&Karadaş Avukatlık Bürosu, sunduğu danışmanlık hizmeti sayesinde müvekkilleri açısından doğabilecek hukuki riskleri tespit etmekte ve bunlara ilişkin çözüm önerileri sunmaktadır. Uyuşmazlık sonrasında ise yenilikçi bir bakış açısıyla hızlı ve pratik hukuki çözümler üretmekte ve müvekkillerinin nitelikli bir avukatlık hizmeti almasını temin etmektedir.

Hasekioğlu&Karadaş Avukatlık Bürosu, faaliyetleri sırasında her aşamada müvekkillerine uyuşmazlığın seyri hakkında bilgi vermekte ve uyuşmazlığın çözümünde müvekkilleriyle iş birliği neticesinde hukuki süreci yürütmektedir.

Hasekioğlu&Karadaş Avukatlık Bürosu, faaliyetlerinin icrasında edindiği bilgileri gizlilik ve sır saklama ilkeleri doğrultusunda gizli tutmakta ve üçüncü kişilerle paylaşılmaması noktasında hassasiyet göstermektedir.

Hasekioğlu&Karadaş Avukatlık Bürosu, her biri alanında uzman hukukçu kadrosu ile hukukun birçok alanında hizmet sunmaktadır. Uzman hukukçu ekibi, alanında uzmanlaşmış profesyonellerden alınan danışmanlıklarla hem müvekkillerine her yönüyle hizmet sunmakta hem de bilgi ve tecrübelerini her geçen gün artırmaktadır.

Hasekioğlu&Karadaş Avukatlık Bürosu, Ankara’da kurulu olmakla birlikte Türkiye’nin farklı illerinde bulunan avukatlık bürolarıyla yaptığı iş birliği sayesinde ülkemizin her şehrinde müvekkillerine hukuki hizmet sunabilmektedir.

Hasekioğlu&Karadaş Avukatlık Bürosu, müvekkillerine temel olarak Türkçe ve İngilizce hizmet vermekle birlikte ulusal ve uluslararası çözüm ortakları sayesinde Farsça, Arapça, Rusça ve Fransızca hizmetler de sunulabilmektedir.

Hasekioğlu&Karadaş Avukatlık Bürosu, her geçen gün genişleyen uzman hukukçu kadrosuyla müvekkillerinin işlerine değer katmaktadır.

 

ÖZGEÇMİŞ

Avukat Muhammet İkbal Karadaş 2017 yılında Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni dereceyle tamamlamıştır. Ankara’nın saygın hukuk bürolarında avukatlık stajı yaptıktan sonra 2018 yılında ortakları ile beraber Hasekioğlu & Karadaş Avukatlık Bürosu’nu kurmuştur.

Avukatlık yanında akademik kariyerine de devam eden Avukat Muhammet İkbal Karadaş 2017 yılında Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı yüksek lisans programını kazanmıştır. Eğitim sürecinde Fikir ve Sanat Eserleri Hukuku, Marka Hukuku, Haksız Rekabet Hukuku ve Patent Hukuku dersleri almıştır. “Marka ve Ticaret Unvanı Arasında Karıştırılma Tehlikesi” isimli yüksek lisans tezi Prof. Dr. Mehmet Emin Bilge, Prof. Dr. Rauf Karasu ve Prof. Dr. Mahmut Yavaşi tarafından oy birliği ile başarılı bulunmuş ve 17.06.2020 tarihinde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Avukat Muhammet İkbal Karadaş 2020 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı doktora programını kazanmıştır. Eğitim sürecinde Sermaye Piyasası Hukuku, Marka Hukuku, Coğrafi İşaretler Hukuku, Şirketler Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku ve Banka Hukuku dersleri almıştır. Ders dönemini başarıyla tamamlamış ve 27.05.2022 tarihinde Doç. Dr. Başak Şit İmamoğlu, Doç. Dr. Murat Gürel, Dr. Öğr. Üyesi Vehbi Umut Erkan, Dr. Öğr. Üyesi Damla Gülseren Songur Hacıgüzeller ve Dr. Öğr. Üyesi Tuğçe Nimet Yaşar tarafından yapılan Ticaret Hukuku Doktora Yeterlik Sınavı’nda başarılı bulunmuştur. Doktora eğitimine devam etmekte olup şirketler hukuku alanında doktora tezi yazmaktadır.

Avukat Muhammet İkbal Karadaş’ın “Marka ve Ticaret Unvanı Arasında Karıştırılma Tehlikesi” isimli kitabı 2020 yılında Seçkin Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır.

Ulusal ve uluslararası birçok eğitim ve sertifika programına katılan Avukat Muhammet İkbal Karadaş, 02.08.2019-14.08.2019 tarihleri arasında “World Intellectual Property Organization” tarafından verilen “General Course on Intellectual Property” eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Ağırlıklı olarak Sigorta Hukuku, Şirketler Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku ve Yabancılar Hukuku alanında hizmet vermekte olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Yabancı Diller
Adres
 • Cevizlidere, 1246. Sk. no 1/4, 06520 Çankaya/Ankara, Türkiye

Telefon

0551 551 28 07

Açık
Bugün 24 saat açık
 • Pazartesi

  24 saat açık

 • Salı

  24 saat açık

 • Çarşamba

  24 saat açık

 • Perşembe

  24 saat açık

 • Cuma

  24 saat açık

 • Cumartesi

  Kapalı

 • Pazar

  Kapalı

 • 25 Eylül 2023 15:35 tr saati

 • Henüz yorum yok.
 • Yorum gönderin
  İletişim Formu

   Bu iletişim formu direkt olarak avukata gönderilir.